PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KL. I

4 marca 2024roku odbyła się w naszej szkole uroczystość  pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników naszej biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli słowa przysięgi, zostali zapoznani ze stroną internetową naszej szkoły i zakładką biblioteki, na której znajduje się regulamin naszej małej czytelni. Po jego omówieniu obejrzeli krótki film i wysłuchali recytacji wiersza Jana Huszczy Skarga książki, z którego dowiedzieli się, jak należy dbać        o książki. Tak przygotowani do bycia kolejnym pokoleniem czytelników szkolnej biblioteki, złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować cię będziemy,
Krzywdy zrobić ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
I z twych rad i twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie!

Po wręczeniu dyplomów czytelnika, uczniowie bardzo chętnie skorzystali ze swojego prawa     i wypożyczyli kolorowe książeczki.

Myślę, że nasza biblioteka będzie odtąd chętnie odwiedzana przez pierwszoklasistów!

Katarzyna Bartos