DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

żródło Wikipedia

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Uczniowie klasy IV w ramach tego ważnego święta naszej planety poznali formy ochrony przyrody oraz najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne obiekty chronione w Polsce, takie jak Dąb Bartek, Jaskinia Niedźwiedzia, Krzywy las, Dęby Rogalińskie.  Przygotowali także plakaty na temat Parków Narodowych w Polsce.

Natomiast uczniowie klasy VI  poznawali organizmy zmiennocieplne charakterystyczne dla Polski i objęte ochroną gatunkową, ale też występujące w innych, egzotycznych zakątkach Ziemi. W związku z tą tematyką przygotowali wystawę ryb, płazów i gadów własnoręcznie wylepionych  z masy solnej.

Zapraszam do zapoznania się z efektami pracy naszych najstarszych uczniów

Agnieszka Pempera