DZIEŃ CZEKOLADY

Dzień Czekolady

Ach, wspaniała czekolada. Chyba każdy ją lubi...albo prawie każdy. Cudowny słodki smak, rozpływający się w ustach przysmak. Lubią ja zarówno młodsi, jak i trochę starsi. Smakuje w każdym wieku. Doceniana za walory smakowe, konsystencję i właściwości bo...poprawia nam humor. Występuje w formie tabliczki, batonika, kremu, musu, lodów…. Można z niej robić maseczki, służy do masażu i kąpieli. Ach, cóż za wspaniały wynalazek.

Światowy Dzień Czekolady przypada 7 lipca, jednak okazję do celebrowania mamy jeszcze 10 stycznia (Dzień Czekolady Gorzkiej), 28 lipca (Dzień Czekolady Mlecznej), 22 września (Dzień Czekolady Białej) oraz 7 czerwca (Dzień Lodów Czekoladowych).

W Polsce Dzień Czekolady obchodzimy 12 kwietnia. Wszyscy wielbiciele słodkiego przysmaku mają więc mnóstwo sposobności, by uczcić doskonałe odkrycie, jakim jest czekolada.

Czekolada dobra na wszystko i w każdej postaci.

Życzę smacznego, czekoladowego oglądania zdjęć przygotowanych przez uczniów

Agnieszka Pempera