PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika -kl.I

Dnia 12.04.2022 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.  Mimo iż uczniowie wypożyczają książki  już od dłuższego czasu, w tym dniu zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem było zachęcenie wszystkich najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.  Z tej okazji na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw. Pracując w grupach musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami, które sprawdziły  ich znajomość z baśni, bajek i  wierszy np.  po wysłuchanym fragmencie rozpoznawały tytuły baśni, a zmienione tytuły musiały poprawić na właściwe, odgadywały z jakiej bajki lub wiersza  pochodzi dany  cytat,  a także miło im upłynął  czas  z baśniowymi puzzlami i w zabawie - skojarzenia. Później przyszedł czas, aby uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Alina Pigla