ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA

MAJOWE ŚWIĘTA

4 maja, w naszej szkole, odbył się uroczysty apel poświęcony MAJOWYM ŚWIĘTOM. Uczniowie klasy 4 w bardzo ciekawy i oryginalny sposób przedstawili genezę i sposób obchodów Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Narodowego Trzeciego Maja. Przekazane uczniom informacje były wzbogacone ciekawą prezentacją, którą zebrani mogli oglądać podczas apelu. Nie zabrakło także utworów patriotycznych wspaniale wyrecytowanych  i zaśpiewanych przez czwartoklasistów oraz widzów. Ponieważ apel miał formę otwartą, w niektórych jego częściach mogli aktywnie uczestniczyć zgromadzeni w sali uczniowie i nauczyciele. Aby wydarzenia historyczne, związane z utratą przez Polskę niepodległości i uchwaleniem w 1791 roku pierwszej konstytucji, zostały zrozumiane przez młodszych uczniów, czwartoklasiści odegrali krótką scenę rodzajową, w której zobrazowali przyczyny i skutki rozbiorów Polski. Apel, jak zawsze, rozpoczęto od odśpiewania hymnu Polski, a zakończono wspólnym śpiewem ,,Roty” autorstwa Marii Konopnickiej. Scenografia, rekwizyty i odświętne stroje uczniów nadały całej uroczystości podniosłego charakteru,   a przekazane treści, rozbudziły ducha patriotyzmu wśród MŁODYCH POLAKÓW.

Katarzyna  Bartos