ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE Z REPUBLIKI ŚRODKOWOAFRYKAŃSKIEJ

Drodzy Przyjaciele Szkoły w Ngaundaye!

Przesyłam Wam życzenia od siostry Anny Jachimek z Republiki Środkowoafrykańskiej. Dołączam do nich

I życzę, aby ten szczególny czas przyniósł nam nadzieję, która nie gaśnie mimo przeciwności losu.

Życzenia Wielkanocne dla wszystkich naszych dobroczyńców i przyjaciół naszej misji w Ngaoundaye.

" Popatrzcie na Moje ręce i nogi, oto Ja Jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się".

........pokazał im swoje ręce i nogi. " Łk 24,39.

Zmartwychwstały przychodząc do swoich bliskich, pokazuje im swoje ręce i nogi, swoje ślady męki jako znaki swojej wielkiej miłości do nas wszystkich. On będąc Bogiem nie zawachał się oddać swojego życia za nas, za nasze grzechy, by je zgładzić, odkupić i otworzyć nam drogę do Ojca w niebie.

Z wieką radością przeżywamy te prawdy wiary, są one naszą chlubą i radością, dają pewność bycia ze Zmartwychwstałym Panem w niebie.

Na naszej misji w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, cieszymy się już z pierwszych deszczów, które spadły u nas po półrocznej porze suchej i tak oto zamiast 50 stopni mamy około 30, to wielka ulga dla nas wszystkich.

Szkoła, którą prowadzimy jest cały czas otwarta dla dzieci, podczas gdy państwowe szkoły w całym kraju były zamknięte przez miesiąc czasu z powodu strajku  nauczycieli.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to sytuacja jest nadal trudna i niestabilna, w wielu wioskach naszego regionu nadal mamy rebeliantów, którzy utrudniają normalne życie wszystkim mieszkańcom.

Jednak ludzie tu mieszkający już tak przyzwyczaili sie do życia w takich warunkach, że nawet nie zwracają uwagi na dające się słyszeć od czasu do czasu wystrzały broni, i to tylko chyba dla nas jest czymś niezwykłym je słyszeć.

Kochani opisuję Wam w skrócie  jak wygląda tu teraz nasze życie, tak bardzo różni się nasza rzeczywistość od tej polskiej w której żyjecie! Ale wraz ze wszystkimi wierzącymi tak samo tu oczekujemy Paschy i przyjścia do nas Zmartwychwstałego Pana. On umacnia nas wszystkich, dodaje sił i nadziei do zmagania się ze wszystkimi trudnościami, i i jak zawsze mówi do nas :"odwagi , nie bójcie się , to Ja Jestem. "

Dzieląc się z Wami naszą wiarą, życzymy wam tej radości ze spotykania się ze Zmartwychwstam Panem. Niech widok Jego przebitych dłoni nie przeraża, ale napełnia wdzięcznością za odkupienie naszych grzechów. Niech daje siłę do ciągłego powstawania z upadków i patrzenia z odwagą w stroną nieba, gdzie będziemy kiedyś tam razem z Nim.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

S. Anna wraz ze wspólnotą

sióstr, pracowników misji, nauczycieli, dzieci i wszystkich podopiecznych.