DZIEŃ DZIECKA W SP

Z okazji Dnia Dziecka we wtorek 30 maja uczniowie kl. I i  II odwiedzili Kino „Wielkopolanin w Buku, aby obejrzeć niezwykły spektakl pt. „ O WESOŁYM SINDBADZIE ŻEGLARZU” wystawiony przez aktorów z Katolickiego Teatru edukacji z Krakowa. Mali miłośnicy teatralnej baśni podążali za wesołym Sindbadem  Żeglarzem  na scenicznym morzu i tajemniczych wyspach Dalekiego Wschodu i napotkali to wszystko, co uczyniło nieśmiertelnym Świat Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Dobro, które człowiek nosi w sercu jak skarb, choć poddane najcięższej próbie zawsze zwycięży zło. Niezwykłe przygody Sindbada zostały przeplecione uroczymi i melodyjnymi piosenkami, które pod pokładem żaglowca w starym kufrze schował Sindbad i jego przyjaciele oraz niezwykłą grą świateł. Spektakl bardzo się wszystkim podobał. Po powrocie do szkoły odbył się Dzień Sportu podczas, którego uczniowie byli na spacerze, bawili się na placu zabaw oraz uczestniczyli w rozgrywkach sportowych.