ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Znając problemy adaptacyjne dzieci po raz pierwszy przekraczające próg przedszkola postanowiłyśmy zorganizować zajęcia adaptacyjne dla dzieci i ich rodziców, którzy po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola. W przedszkolu w Sędzinku zajęcia odbywały się
29  sierpnia br. Jest to pierwszy bardzo ważny etap w życiu małego człowieka. Pierwsza poważna zmiana, która może zostać zaakceptowana lub nie.
Należało stworzyć takie warunki, aby dziecko czuło się bezpiecznie, ponieważ ostoją bezpieczeństwa dla małego dziecka jest rodzic. Zajęcia adaptacyjne dla dzieci i ich rodziców w naszym przedszkolu odbywają się w ostatnim tygodniu sierpnia. Głównym założeniem takiego spotkania jest wzajemne poznanie się. Dziecko przyzwyczaja się do nowego otoczenia. Rodzic nabierze zaufania i zapozna się ze specyfiką pracy przedszkola, będzie miał okazję do udzielenia informacji o swoim dziecku nauczycielom prowadzącym te spotkania. Bardzo ważną zaletą spotkań jest okazja do wzajemnego poznania się między sobą rodziców, wymiany poglądów wychowawczych i bezpośrednia obserwacja swojego dziecka w grupie rówieśniczej.

Edyta  Rosiak