ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE Z REPUBLIKI ŚRODKOWOAFRYKAŃSKIEJ

Ngaoundaye 6.12.2023

"Oto Panna Pocznie i porodzi Syna"

Kochani dobroczyńcy i przyjaciele naszej szkoły i misji w Ngaoundaye"

Trwając jeszcze w adwentowym oczekiwaniu, już chcemy podzielićsię z wami radością przeżywania  prawd wiary, w Tego , który dla nas zstapił na ziemię i stał się takim jak my! Człowiekiem.

Uczynił to z miłości do każdego z nas,  ale też po to aby poczuć na własnym ciele to, z czym się zmagamy i trudzimy każdego dnia i by nas czegoś nauczyć. Nauczyć nas kochać i dawać siebie bezinteresownie, jak On – od żłóbka aż po krzyż!

Jeżeli jesteśmy dobrzy i miłosierni to jesteśmy podobni do Niego.

I tutaj chce podziękować wam za te wszystkie dary , które otrzymaliśmy od was- przejawy dobroci i solidarności z najbardziej ubogimi w Republice Środkooafrykańskiej. Mam na myśli mydło, szczoteczki , pasty do zębów, wy nam je przysyłacie, ale to my widzimy ile radości sprawiają tym , którzy je otrzymują!

Te rzeczy, które w Polsce są tak powszechnie dostępne, tutaj są nadal produktem delikatesowym, na który nie każdy może sobie pozwolić. Kiedy rozdawałam je dzieciom w naszej szkole- oczy im błyszczały i dziękowały głośno i śpiewały! Za ten dar serca i wszystkie inne, serdecznie w ich imieniu dziękujemy.

W tym roku również z ofiar przysłanych do Ngaoundaye, najbiedniejsze dzieci otrzymają prezenty na święta w ostatnim tygodniu przed świętami .

Niech ten czas świąteczny będzie dla was wszystkich, czasem zatrzymania i zapatrzenia się w Tego, który narodził się dla nas, mieszkał i żył na ziemi, i nadal jest obecny w postaci Eucharystii. Radosnych Świąt !

1. Anna wraz ze wspólnotą sióstr i nauczycieli oraz dzieci i    młodzieży z naszej szkoły w Ngaoundaye.