O PRZEMOCY - APEL PROFILAKTYCZNY

W dniu 14.03.24 podczas dużej przerwy uczniowie uczestniczyli w apelu profilaktycznym, którego celem było omówienie i promowanie zasad dobrego zachowania zarówno wewnątrz jak i poza murami szkoły.

Podczas tego spotkania omawialiśmy różnorodne aspekty zachowania, w tym szacunek wobec siebie nawzajem, empatię, oraz odpowiedzialność za swoje czyny. Dyskutowaliśmy również o konsekwencjach naszych decyzji oraz o wpływie, jaki mogą mieć one na nasze relacje z innymi.

Jednakże, omawianie tych kwestii nie kończy się na szkole. Zachęcam również rodziców do kontynuowania tych rozmów w domu. Wspólna refleksja nad zasadami dobrego zachowania w różnych sytuacjach życiowych może przyczynić się do budowania silniejszych więzi rodzinnych oraz sprzyjać rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu dzieci.

Z góry dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w nasze działania profilaktyczne. Wspólnymi siłami możemy tworzyć jeszcze bardziej pozytywne i wspierające środowisko edukacyjne dla naszych uczniów.

Monika Suchocka-Woźna
pedagog/psycholog szkolny