23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu aktywnie wspiera rozwój czytelnictwa m.in. poprzez:

-Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa,

-projekt „Mała książka – wielki człowiek” – największą w Europie kampanię promującą czytelnictwo wśród dzieci oraz ich rodziców  i opiekunów

- modernizację ośrodków kultury w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

W naszej szkole, z okazji tego święta, uczniowie klasy szóstej przygotowali prace plastyczne  promujące czytelnictwo. Zapraszam 23 kwietnia do biblioteki, ponieważ czekają na Was niespodzianki, a więc nowości czytelnicze, które zostały zakupione, na Waszą prośbę i zgodnie z Waszymi preferencjami czytelniczymi, przez Radę Rodziców.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za tak wspaniały prezent będący spełnieniem Waszych oczekiwań.

Czekam na Was w bibliotece we wtorek 23 kwietnia.

Do zobaczenia :-)

Katarzyna Bartos