JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O KORONAWIRUSIE?

W związku z obecną sytuacją wiele dzieci może odczuwać lęk spowodowany zagrożeniem przed koronawirusem. Dzieci często słyszą nasze rozmowy oraz słuchają przekazów w telewizji lub innych środkach informacyjnych. Z dnia na dzień pojawiają się nowe doniesienia na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Sytuacja jest trudna i zmienia się dynamicznie. Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? Podpowiedzi przynosi dostępna bezpłatnie w PDF książeczka, opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz.
Należy podkreślać w rozmowie z dziećmi że każdy ma wpływ na sytuację, oraz może zapobiec ewentualnemu zakażeniu. Przesyłam Państwu link na stronę, gdzie przy pomocy odpowiednich materiałów będą Państwo mogli wyjaśnić sytuację swoim dzieciom.
Na stronie należy odszukać plik w j. polskim