INFORMACJA NA TEMAT WIZYT W PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W SZAMOTUŁACH

Drogi Rodzicu!

Wracamy do prowadzenia badań na terenie poradni. Mimo trwającej pandemii, dołożymy wszelkich starań, aby wizyta Twojego dziecka w naszej poradni była przyjazna i bezpieczna. W czasie umawiania terminu badania zostaniesz poinformowany o wielu nowych zasadach panujących w poradni. Być może wydadzą Ci się one na początku bardzo restrykcyjne, ale są konieczne – dbamy o bezpieczeństwo Twojego dziecka, Twoje i nasze.

Rodzicu - nadal trwa okres pandemii w Polsce i decyzję o przywiezieniu dziecka na badanie podejmujesz na własną odpowiedzialność. My ze swej strony zapewniamy daleko idące i bardzo restrykcyjne zasady zachowania bezpieczeństwa, które mają na celu ochronę każdego z uczestników diagnozy.

Wytyczne dotyczące przebiegu badania w poradni:

1. Rodzicu, czy Ty i Twoje dzieckojesteście zdrowi?W dniu, w którym odbywa się badanie najważniejsze jest Wasze i nasze bezpieczeństwo.

2. Do poradni zostanie wpuszczony tylko jeden rodzic wraz z dzieckiem poddawanym diagnozie. Nikt inny nie ma prawa przebywać na terenie poradni podczas diagnozy.

3. Na terenie poradni bezwzględnie obowiązuje konieczność posiadania maseczek ochronnych (rodzic i dziecko powyżej 4 roku życia) oraz jednorazowych rękawiczek gumowych dla rodzica.

4. Drogi Rodzicu będziesz zobowiązany do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia swojego i dziecka, o tym, że On ani nikt ze współzamieszkujących osób nie przebywa na kwarantannie.

5. Zarówno rodzic jak i dziecko będziecie zobowiązani przed badaniem odkazić ręce. W poradni będzie dostępny płyn, dopuszczamy jednak możliwość wykonania czynności własnymi  środkami wirusobójczymi.

6. Rodzicu, podczas diagnozy Twojego dziecka na terenie poradni nie będziesz mógł opuścić placówki - musisz pozostać w poczekalni.

7. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony dziecka badanie zostanie natychmiast przerwane, a dziecko i rodzic poproszeni o opuszczenie placówki

8. Drogi Rodzicu na badanie proszę stawić się najwcześniej 10 minut przed wyznaczoną godziną.

Anna Rożańska

Dyrektorka PZPPP w Szamotułach