Kodeks TIK

KODEKS TIK

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SĘDZINKU

1. Uczniowie naszej szkoły świadomie korzystają z Internetu zawsze podając źródło materiału i jego autora.
  2. W naszej szkole ze sprzętu komputerowego korzystają wszyscy nauczyciele.
  3. Nauczyciele w naszej szkole promują uczniom korzystanie z internetowych narzędzi i zasobów (np. stron, programów, filmów). Na lekcjach wykorzystują nowoczesne technologie zapraszając uczniów do współpracy.
  4. Uczniowie naszej szkoły (i ich rodzice) we wrześniu zapoznają się z tzw. umową internetową i korzystają z dobrodziejstw Internetu zgodnie z jej zasadami.
  5. Uczniowie , ich rodzice, a także wszyscy zainteresowani życiem naszej szkoły mają możliwość korzystania  ze szkolnej strony internetowej.
  6. Nauczyciele wszystkich przedmiotów wdrażają się do korzystania z TIK w swojej pracy.

Treść umowy internetowej:

1. Nie będę ufać osobom poznanym w sieci.
  2. Będę korzystać z komputera, na którym jest zainstalowany aktualny program antywirusowy.
  3. Będę korzystać z Internetu tylko w obecności osób dorosłych.
  4. Nie będę podawać swoich danych osobowych, to znaczy prawdziwego imienia, nazwiska, wieku, adresu.
  5. W kontaktach z innymi osobami w Internecie będę posługiwać się wymyśloną nazwą, czyli Nickiem.
  6. Gdy coś mnie zaniepokoi lub przestraszy, wyłączę monitor i porozmawiam o tym z osobą dorosłą (mamą, tatą, nauczycielem).
  7. Jeżeli korzystamy z materiałów znalezionych w Internecie,  zawsze podajemy źródło z którego  korzystaliśmy i kto jest autorem.