REKRUTACJA 2015/2016

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SĘDZINKU

NA ROK SZKOLNY 2015/2016

1. Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Sędzinku uczniowie przyjmowani są:

a) z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły (Sędzinko, Sędziny , Zalesie),

b) na prośbę rodziców – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami oraz jeżeli warunki organizacyjne na to pozwalają.

2. Zapisu do szkoły dokonują rodzice / prawni opiekunowie / osoby sprawujące pieczę zastępczą.

3. Szkoła na tablicy ogłoszeń pisemnie informuje rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie o konieczności zapisania dziecka do klasy pierwszej w miesiącu marcu 2015 r.

W roku szkolnym 2015/2016 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci urodzone w okresie od 01.07.2008 r. do 31.12.2008 r., które nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 oraz dzieci urodzone w roku 2009.

4. W przypadku, gdy liczba wniosków rodziców / prawnych opiekunów / osób sprawujących pieczę zastępczą o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, dzieci przyjmuje się biorąc pod uwagę dodatkowe kryteria rekrutacji uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Sędzinku.

a)  do SP w Sędzinku uczęszcza rodzeństwo dziecka    1 pkt.

b)  rodzice dziecka pracują na terenie obwodu naszej szkoły   1 pkt.

c) w obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka wspierający rodziców / prawnych opiekunów  / osoby sprawujące pieczę zastępczą w zapewnieniu mu należytej opieki    1 pkt.

d) dzieci  uczęszczające do oddziału przedszkolnego w Sędzinku  2 pkt.

5. Warunkiem przyjęcia dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły do klasy pierwszej jest złożenie przez rodzica / prawnych opiekunów / osób sprawujących pieczę zastępczą pisemnego wniosku o przyjęcie do szkoły, wniosek składa się od 02.03.15 r. do 31.03.15 r. Dyrektor jest zobowiązany rozpatrzyć wniosek i powiadomić rodzica o podjętej decyzji.

6. W przypadku, gdy nie występują kryteria opisane w punkcie 1a, 1b, 1c, 1d decyduje data wpływu wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły.

7. W przypadku podjęcia decyzji o nauce dziecka w szkole innej niż obwodowa rodzic, prawny opiekun / osoba sprawująca pieczę zastępczą jest zobowiązany do powiadomienia szkoły obwodowej o miejscu realizacji przez dziecko obowiązku szkolnego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sędzinku Renata Nizio