REGULAMIN   BIBLIOTEKI   SZKOLNEJ

1. Ze  zbiorów  biblioteki  mogą  korzystać  uczniowie , nauczyciele , pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.
  2. Każdy  czytelnik powinien  zaznajomić  się  z  godzinami otwarcia  biblioteki.
  3. W  bibliotece obowiązuje  wolny  dostęp  do  półek.
  4. W bibliotece obowiązuje  cisza i  zakaz  spożywania  posiłków.
  5. Ze  zgromadzonych  w  bibliotece książek  korzystać można.
  •      wypożyczając  je  do  domu ( lektury , powieści, opowiadania,podręczniki ),
  •      czytając, przeglądając na miejscu ( księgozbiór podręczny , czasopisma ),
  •      korzystjąc   na  zajęciach    szkolnych ( materiały  przekazane  do  dyspozycji  nauczyciela ).

6.Jednorazowow można wypozyczyć  trzy  książki  ( w  tym jedną  lekturę )  na okres  trzech tygodni.

W  uzasadnionych  przypadkach  nauczyciel -  bibliotekarz  może   ograniczyć  lub  zwiększyć liczbę  wypożyczeń, a  także  przedłużyć

termin   zwrotu  wypożyczonych  książek.

7. Uczniowie   przygotowując  się  do  olimpiad, konkursów  mają  prawo do  wypożyczeń  większej liczby  książek  jednorazowo.

8. Wypożyczone książki  należy  chronić  przed  zniszczeniem i  zagubieniem.

9. Czytelnik, który  zgubił lub  zniszczy  ksiażkę, musi  odkupić  taką  samą  o  wartości   odpowiadąjacej aktualnej  cenie książki

zagubionej.

10. Na  dwa  tygodnie  przed  zakończeniem  roku  szkolnego książki  powinny   być  zwrócone do  biblioteki.

11. Uczniowie  i  pracownicy szkoły, którzy  z  niej  odchodzą, zobowiązani  są  do  wcześniejszego  rozliczenia się z  biblioteką .

12. Zbiory biblioteki  stnowią własność  szkoły.